1. Uncategorized @tr
  2. Öğrencilerin ücretsiz yada indirimli kullanabileceği bazı servisler

Öğrencilerin ücretsiz yada indirimli kullanabileceği bazı servisler

Önemli Not: Bu yazı taslak halindedir.

İnternet yaygınlaştı, maliyetler düştü ve artık bir çok iş kolay yapılabilir hale geldi. O halde neden kendimiz yapmıyoruz?


Diğer yazılar:
İnterneti Kullanmak Yazı dizisi konuları
1- Giriş: Öğrencilerin ücretsiz yada indirimli kullanabileceği bazı servisler (bu yazı))
2- [[Kendi web sunucunuzu oluşturun]] 3- [[Wordpress kurulumu]] 4- Proxy server’ınızı oluşturun
5- Vpn sunucunuzu oluşturun
6- Voip sunucunuzu kurun freepbx
7- Bulut – sanal diskinizi kurun
8- kendi …


Giriş – Github’ın öğrencilere sunduğu servisleri kullanmak. Öğrenci değilseniz bile bir öğrenci arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Bir öğrenci arkadaşınızda yoksa bir sonraki yazıya geçebilirsiniz. Bu sadece bazı servisleri ücretsiz yada indirimli kullanmak için bir avantaj.

Öğrenciler için internette çeşitli indirimli yada ücretsiz servisler var. Bu sistemlerin asıl amacı öğrenciyken bireyleri yakalayıp sisteme alışmasını ve işçi olduğunda alışkanlıklarından dolayı bu sistemle devam edeceğini umması. Bizler bu fırsatları iyi değerlendirmek ama mutlaka alternaiflerini de tanımalıyızçBu yazı dizisini bu fırsatlardan bir tanesi olan GITHUB Öğrenci Paketi üzerinden anlatacağım. Github öğrenci paketine üye olmak için edu.tr uzantılı mail adresiniz olmalı yada öğrenci kimliğinizin fotokopisini github’a göndermeniz gerekiyor.

https://education.github.com/pack adresine girdiğimizde öğrenciler için ücretsiz sunulan bir çok araç görülebiliyor. Bunlara ulaşmak için üye olacağız. Sayfada bulunan "Get Your Pack" butonuna tıklıyoruz.github student pack

Şimdi üye girişi yapmamız için ilgili sayfa açıldı. Üye olmadığımız için "New to GitHub? Create an account." yazısına tıklıyoruz.

sign in github

Açılan sayfada bilgilerimizi yazacağız. Burada dikkat edeceğimiz varsa edu.tr uzantılı mail adresimizi "Email Address" bölümüne yazıyoruz. Yoksa herhangi bir mail adresimizi yazabiliriz.

2016-01-09 21_53_22-Join GitHub · GitHub

Free seçili iken altta bulunan "Finish sign up" butonuna tıklıyoruz.

2016-01-09 21_55_39-GitHub · Where software is built

Öğrenci olduğumuzu doğrulamak için "Yes, I’m a student" butonuna tıklıyoruz.

2016-01-09 21_56_57-GitHub Student Developer Pack - GitHub Education

Şimdi edu.tr uzantılı okul mail adresimize gelen doğrulama linkini de tıkladığımızda https://education.github.com/pack adresinde bulunan tüm servislere ulaşabiliyoruz. Eğer okul mail adresine ulaşamıyorsak https://education.github.com/pack/join adresinden öğrenci kimliğimizi göndermemiz gerekecek.